A vízsugaras vágás felhasználási területe sokkal szerteágazóbb, mint a termikus technológiájáé. Nagy előnye a lézerrel, plazmával vagy a lánggal szemben, hogy az anyagok szinte mindegyikén alkalmazható tekintet nélkül azok szerkezeti felépítésére, továbbá kifejezetten nagy a maximális vágási vastagság. Az alumínium minőségi vágására lényebében csak a vízsugár képes.

Fontos megemlíteni, hogy ez egy olyan gyorsvágási technológia, amely nem változtatja meg az anyag belső szerkezetét a vágási élek mentén. Ennek egyszerű a magyarázata, nincs számottevő hevülés, mert maga a vágó él a hűtő adalék is egyben. Különösen nagy hasznát látják ennek a speciális ötvözetek, illetve a precíziós alkatrészek, hiszen nincs szükség utólagos lenagyolásra, ami a beégett (hőkezelt) részeket távolítja el, továbbá a munkadarab megőrzi a mérnökileg előre kalkulált statikus és dinamikus terhelési együtthatóit is. Így erősebb, időt állóbb, biztonságosabb és precízebb alkatrészek készíthetők számos iparág területén.

A vízvágó rendszer képes akár 150 mm vastagságú fém- vagy bármely más anyagtáblát átvágni! Ilyen teljesítményű lézeres vagy plazmás rendszer egyelőre még nem létezik, de kifejlesztésére nem is nagyon törekszenek, mert üzemeltetése gazdaságtalan lenne. A vékonylemez vágások esetében, az alumínium vágás kivételével, ugyan a termikus vágások versenyképesek lehetnek, amennyiben nem a precizitás a döntő. Ennek köszönhetően nincs az az iparág amely ne használhatná a vízsugaras technológiát biztonsággal.

Nagyon fontos részletesen beszélni arról, hogy különböző anyagokkal, hogy viselkedik a vízsugár. Vannak olyan ötvözetek és anyagminőségek, melyek kizárólag ezzel a technológiával vághatóak. Egy másik csoport melyek a vágási minőség igénytől függően a termikus vágással is feldolgozhatók. Az első kategóriába az alumínium és annak ötvözetei tartoznak, valamint a réz, és a nem fémből készült anyagok. Az acél és rozsdamentes anyagok ötvözeteinél megoldás lehet a hővel történő vágás, amennyiben nem igényel nagy precizitást. Viszont egy bizonyos vastagság felett, ezek vágására ugyancsak a vízsugár képes.

Fémipar: Szerszámgyártás, alkatrész gyártás, félkész- és kész termék előállítása, nagyolás, darabolás, lemezvágás, konfekcionálás.

Autóipar: Szerelőlapok elkészítése, szőnyegek darabolása, ajtóborítások kivágása.

Repülőgép gyártás: Kompozitok (kevlar, GFK/CFK stb.), hőérzékeny anyagok, mint alumíniumötvözetek, nemesacélok és titán vágása.

Egyéb felhasználás: Kompozitok, hőérzékeny anyagok, mint alumíniumötvözetek, nemesacélok és titán vágása, üvegszálas termékek feldolgozása.

Csomagoló és textil ipar: Szövetek, bevonatos papírok, műanyagok, szendvics szerkezetek, szivacsok és hullámosított anyagok kivágása.

Építőipar: Márvány, csempe, kő, gránit és üveg kontúrvágása, üvegszálas anyagok, hangszigetelő és tető lemezek darabolása, padlóburkolatok vágása.

Készen áll, hogy megalkossuk, amit Ön elképzelt?